Juventus a fost învinsă de Inter Milano și a terminat pe ultimul loc la International Champions Cup

Echipa Juventus Torino a fost învinsă, marți, la Miami, cu scorul de 9-8 la loviturile de departajare, de formația Internazionale Milano și a terminat pe ultimul loc în turneul amical International Champions Cup, informează Gazzetta dello Sport.

Fundașul Cristian Chivu nu a jucat în acest meci la Internazionale Milano.

La finalul celor 90 de minute, scorul a fost egal, 1-1. Inter Milano a deschis scorul prin Alvarez, în minutul 29, Juventus reușind egalarea prin Vidal, în minutul 44, din penalti.

În meciul pentru locurile 5-6, echipa spaniolă FC Valencia a învins, tot la Miami, cu scorul de 1-0 (0-0), formația engleză Everton. Unicul gol al întâlnirii a fost marcat de Michel, în minutul 53.

Finala turneului amical International Champions Cup se va disputa miercuri, la Miami, între echipa engleză Chelsea Londra și formația spaniolă Real Madrid. În meciul pentru locurile 3-4 se vor întâlni echipa italiană AC Milan și formația nord-americană Los Angeles Galaxy.