Juve își consolidează poziția de lider!** Torje, doar rezervă în Juventus – Udinese 2-1

Udinese, cu Gabriel Torje pe banca de rezerve, a fost învinsă cu scorul de 2-1 (1-0), de Juventus Torino, într-un meci din etapa a 20-a a campionatului Italiei. Golurile învingătorilor au fost marcate de Matri, în minutele 42 și 62.

Pentru Udinese a înscris Floro Flores, în minutul 55. Pe tot parcursul partidei a nins la Torino.

Echipele de start:

Juventus (3-5-2): Buffon; Barzagli, Bonucci, Chiellini; Lichtsteiner, Vidal, Pirlo, Giaccherini, Estigarribia; Matri, Quagliarella

Udinese (3-5-1-1): Handanovic; Ferronetti, Danilo, Domizzi; Basta, Isla, Fernandes, Armero, Pasquale; Abdi; Di Natale

Partidele Fiorentina – Siena, AS Roma – Bologna, Cesena – Atalanta, Chievo – Lazio Roma, Genoa – Napoli, Lecce – Internazionale Milano, Palermo – Novara și AC Milan – Cagliari vor avea loc duminică.

Sursa: Mediafax

Publicat: 29 01. 2012, 10:12
Actualizat: 29 01. 2012, 10:13