Juve bate tot!** „Bătrâna Doamnă” a ajuns aseară la al 34‑lea meci fără înfrângere din acest sezon

Emoții mari pentru Juventus și Milan în etapa a 34-a din Serie A. Cei doi granzi au așteptat până în ultimele zece minute ale meciurilor cu Cesena și Genoa pentru a înscrie golurile care le-au adus victoria și au păstrat echilibrul în campionatul din Cizmă.
Vezi galeria foto - 1 poze

Lupta pentru titlu în Italia rămâne deschisă. Intermediara de ieri nu a schimbat prea multe, atât Juventus, cât și Milan câștigând cu mare dificultate în fața unor echipe din jumătatea a doua a clasamentului. Fără înfrângere în ultimele 34 de meciuri în Serie A, Juventus s-a deplasat la Cesena, acolo unde echipa gazdă nu a contat pe Mutu și Iaquinta (ambii accidentați).

„Bătrâna Doamnă” a dominat partida și a ratat mult, inclusiv un penalty prin Pirlo, în minutul 8. Dar antrenorul Antonio Conte a fost din nou inspirat. L-a introdus în minutul 74 pe Borriello, iar atacantul împrumutat de la Roma a marcat cu un șut din interiorul careului (80).
Într-un alt meci, Milan a trăit periculos cu Genoa pe „San Siro”. Gazdele au așteptat 86 de minute până când Boateng a reușit să îl învingă pe Frey, iar diferența în clasament a rămas de trei puncte în favoarea lui Juventus.

Torje și Chivu nu s-au întâlnit

Duelul dintre Torje și Chivu nu a mai avut loc! Fundașul Interului a fost accidentat și nu a făcut parte din lotul deplasat de Andrea Stramaccione la Udine. Milanezii au câștigat cu 3-1, după o dublă a lui Sneijder și un gol marcat de Alvarez. Torje a intrat în minutul 77, dar nu s-a remarcat cu nimic.

Publicat: 26 04. 2012, 08:25
Actualizat: 21 03. 2013, 17:11