„IUDA încă e numărul 1!” VIDEO GENIAL Reacția „specială” a lui Mourinho când fanii lui Chelsea au început să cânte „Fuck off, Mourinho!”

Jose Mourinho a revenit pe Stamford Bridge ca antrenor al lui Manchester United, în partida pierdută de „diavoli” în fața lui Chelsea, scor 1-0, în sferturile Cupei Angliei.

Campion în trei rânduri cu Chelsea, Mourinho nu a avut deloc parte de o primire frumoasă din partea fanilor londonezi. Dacă în perioada în care era pe banca lui Chelsea suporterii îl numeau „The Special One”, luni seară Mourinho a fost strigat „Iuda” de fanii albaștrilor.

Mai mult, într-un moment în care spiritele s-au încins pe teren, mai mulți fani din peluză au început să cânte „Fuck off, Mourinho”, moment în care portughezul a ținut să le amintească ce reprezintă, de fapt, pentru Chelsea. Mou a ridicat trei degete spre contestatari, o trimitere directă la cele trei titluri de campion cucerite pe Stamford Bridge.

Mourinho a ținut să le trasmită foștilor săi fani un mesaj elocvent și la finalul partidei: „Până în momentul în care un manager va câștiga patru titluri în Premier League pentru Chelsea, eu sunt numărul unu aici! Până atunci, Iuda e numărul unu!„, a spus Mourinho, evident afectat de modul în care a fost tratat.

Chelsea s-a impus cu 1-0, la capătul unei partide terminată de United în 10, după eliminarea lui Ander Herrera. Singurul gol al partidei a fost reușit de închizătorul N’Golo Kante, cu un șut din afara careului, în debutul reprizei secunde.

Publicat: 14 03. 2017, 16:31
Actualizat: 14 03. 2017, 16:32