Zlatan Ibrahimovic s-a făcut de râs cu Verona! A bătut ca la rugby un penalty, dar a salvat-o pe Milan cu golul din prelungiri | VIDEO

Zlatan Ibrahimovic of AC Milan during the Serie A 2020/21 match between AC Milan vs Hellas Verona at the San Siro Stadium, Milan, Italy on November 08, 2020 - Photo FCI/Fabrizio Carabelli /LM,Image: 568025485, License: Rights-managed, Restrictions: No Italy., Model Release: no

AC Milan a evitat primul eșec în acest sezon din Serie A, după 2-2 cu Verona, dar Zlatan Ibrahimovic, care a salvat în cele din urmă trupa lui Stefano Pioli,  s-a făcut de râs, după ce a ratat un penalty în repriza secundă.

Cei de la AC Milan au demonstrat că eșecul cu Lille (0-3), din Europa League, n-a fost un accident și au reușit să câștige în ultimul moment un punct împotriva Veronei.

Zlatan, care a învins recent COVID-19, a marcat în prelungiri golul de 2-2, iar Milan rămâne neînvinsă în acest sezon de Serie A. Mai mult, Ibrahimovic și colegii lui n-au pierdut vreun meci de când a început pandemia de coronavirus.

Zlatan Ibrahimovic, gol și penalty ratat pentru AC Milan

Milan a început cum nu se poate mai prost duelul cu Verona: Barak a marcat din fața porții, după un corner al oaspeților.
Apoi, Verona a făcut 2-0, după autogolul lui Calabria, care a avut și ghinion.

Milan a revenit în joc după autogolul lui Magnani, însă Ibrahimovic a ratat de la 11 metri în minutul 65. Suedezul, care va fi subiect de film, a bătut catastrofal, mult peste poartă.

Până la urmă, n-a fost o zi neagră pentru Ibrahimovic. Zlatan a făcut hențul din care a fost anulat golul lui Calabria, dar apoi a marcat în stil de mare atacant, în al treilea minut al prelungirilor, demonstrând că este indispensabil pentru Milan, chiar și la aproape 40 de ani.