Un cadavru a fost descoperit pe legendarul stadion din Europa unde FCSB a pierdut dramatic în minutul 93, cu un gol marcat de Edinson Cavani! Poliția a început ancheta

Un cadavru a fost găsit total întâmplător pe stadionul legendar din Europa, pe care FCSB a avut parte de una dintre cele mai dramatice rezultate din istorie, contra celor de la Napoli. Se întâmpla în sezonul 2010 – 2011, când roș-albaștrii au pierdut cu 1-0 în grupele Europa League.

Un cadavru a fost descoperit pe legendarul stadion al lui Napoli, unde FCSB a pierdut dramatic

În dimineața zilei de luni, la ora locală 5:00, autoritățile din Napoli au descoperit cadavrul unui bărbat, identificat ulterior ca fiind al lui Antonio Scotto Di Luzio, în vârstă de 42 de ani, într-o parcare din preajma sectorului oaspeților.

Din primele informații, bărbatul împreună cu un prieten de-al său ar fi încercat să intre ilegal pe stadion, la meciul cu AC Milan, disputat duminică. Antonio Scotto Di Luzio ar fi căzul de la o înălțime de 20 de metri, în timp ce prietenul său a renunțat la idee, relatează cotidianul La Gazzetta dello Sport.

Cazul este unul suspect pentru autorități, întrucât amicul victimei nu a anunțat la poliție accidentul.

FCSB, „furată” cu Napoli?

Partida Napoli – FCSB, încheiată 0-1, rămâne de tristă amintire pentru suporterii roș-albaștrilor. Formația din București s-a văzut egalată în minutul 90+3 de către Edinson Cavani.

„Putem spune ca e vorba si de ghinion, la fel ca in meciul tur. Am primit un gol in prelungiri, dar vreau sa-i felicit pe jucatori pentru efortul depus. Nu am fost concentrati pana la final. Am facut jocuri bune in aceasta competitie, dar se putea obtine mai mult. Impresia lasata a fost una in general buna.

Regretul este mare, pacat. In repriza a doua nu prea am mai ajuns la poarta adversa, iar presiunea la care ne-au supus a dat roade”, declara Marius Lăcătuș, antrenorul Stelei, după înfrângerea de la Napoli.

Echipele de start din Napoli – FCSB

Napoli: 26. De Sanctis – 14. Campagnaro (77. Sosa ’52), 28. Cannavaro, 6. Aronica – 11. Maggio, 21. Yebda (12. N.Dumitru ’62), 5. Pazienza, 3. Vitale (8. Dossena ’79) – 18. Zuniga, 7. Cavani, 17. Hamsik. Antrenor: Walter Mazzarri.

FCSB: 12. Tătăruşanu – 29. Bonfim, 18. Martinovici, 23. Geraldo Alves, 14. Latovlevici – 6. Gardoş (26. Bicfalvi ’65) – 7. Szekely (91. Matei ’90+4), 21. Ricardo Gomes, 20. Angelov (8. Răduţ ’89), 24. Surdu – 28. Stancu. Antrenor: Marius Lăcătuş.

Cartonaşe galbene: Maggio ’73, Cannavaro ’76, ’90+6 / Szekely ’11, Bonfim ’76, Surdu ’81, Latovlevici ’90+6

Cartonaş roşu: Cannavaro ’90+6

„Ce să mai spui când iei gol în minutul 92? Nu e decât ghinion şi cu asta, basta. Aşa a fost şi la Bucureşti, ce să mai zici? Anghelov a pierdut câteva mingi, Ricardo mai lent. Ei n-au fost într-o formă excelentă… În prima repriză s-au pierdut multe mingi.. Anghelov era terminat, obosit. Ne-am apărat eroic, trebuia să joci ceva.

Noi ştiam că Napoli are o apărare mai precară, trebuia să marcăm. Nu am jucat cu Real, am jucat cu Napoli! Nu am avut cu cine: Ricardo şi Anghelov nu au fost în apele lor. Kapetanos e vinovat pentru tot ce s-a întâmplat! Nu lua roşu atunci, băteam, ne calificam şi gata. Va fi amendat”, declara și Gigi Becali după eliminarea echipei sale.

Publicat: 31 10. 2023, 14:24