Șocul începutului de an! Torino, umilită acasă de Atalanta! Ilicic, gol fabulos de jumătatea terenului | VIDEO

January 25, 2020, Turin, United Kingdom: Josip Ilicic of Atalanta celebrates with team mates after scoring a wonder goal from inside his own half to give the side a 4-0 lead during the Serie A match at Stadio Grande Torino, Turin. Picture date: 25th January 2020. Picture credit should read: Jonathan Moscrop/Sportimage, Image: 494758570, License: Rights-managed, Restrictions: , Model Release: no, Credit line: Jonathan Moscrop / Zuma Press / Profimedia

Atalanta a reușit să facă spectacol în partida cu Torino din Serie A. Clubul din Bergamo a reușit să câștige meciul cu 7-0.

Scorul pe tabelă a fost deschis în minutul 17, de către Josip Ilicic, apoi diferența a fost mărită în minutul 29 printr-un gol marcat de germanul Robin Gosens. Duvan Zapata a înscris al treilea gol pentru Atalanta în primul minut de prelungire al primei reprize.

La începutul celei de-a doua reprize, în minutele 53 și 54, Josip Ilicic a adus scorul la 0-5. Golul din minutul 53 a fost marcat dintr-o lovitură de fault de la jumătatea terenului. În minutul 54, Ilicic a marcat din nou, de această dată din interiorul careului, după un schimb de pase.

Aproape de fluierul de final, în minutul 86, Luis Muriel a reușit să aducă scorul la 0-6, după un penalty. Două minutute mai târziu, tabela arăta 0-7, după un șut al lui Luis Muriel din careu.

Atalanta ocupă locul cinci în clasamentul Serie A, fiind la egalitate de puncte cu AS Roma – 38 de puncte. Podiumul este ocupat de Juventus (locul 1 – 51 de puncte), Inter Milano (locul 2 – 47 de puncte) și Lazio Roma (locul 3 – 45 de puncte).

Torino se află pe locul 10 în campionatul italian, la egalitate de puncte cu Bologna – 27 de puncte.

Publicat: 26 01. 2020, 00:02
Actualizat: 26 01. 2020, 17:26