Notele primite de Dennis Man și Valentin Mihăilă, după ce Parma a fost învinsă de Crotone: „Cât ghinion!” / „N-a fost suficient pentru a câștiga un punct!”

Parma a fost învinsă de Crotone cu 3-4 și pare condamnată să evolueze în Serie B stagiunea viitoare. Ambii români au fost titulari pentru formația antrenată de Roberto D’Aversa, însă Dennis Man a putut juca doar până în minutul 18, când a acuzat o accidentare musculară și a fost schimbat.

Chiar dacă a jucat doar 20 de minute, Dennis Man a fost notat de jurnaliștii de la Tuttomercatoweb cu 6, puțin peste media echipei.

Notele primite de Dennis Man și Valentin Mihăilă, după ce Parma a fost învinsă de Crotone

„Cât ghinion! A avut câteva incursiuni în care a produs pericol în primul sfert de oră, apoi s-a accidentat și nu a putut continua jocul”, au scris italienii despre Dennis Man.

Valentin Mihăilă, integralist, care a marcat golul de 3-3, a fost notat de Tuttomercatoweb cu 6.5, același calificativ primit și de Gervinho, autorul golului de 2-3.

„A avut incursiuni enervante pentru defensivă lui Crotone. A marcat golul care a completat revenirea Parmei pe tabelă. Păcat, însă, că n-a fost suficient pentru a câștiga un punct”, au descris italienii jocul lui Valentin Mihăilă.

Parma – Crotone 3-4

Parma este tot mai aproape de Serie B! Valentin Mihăilă a marcat un gol în partida cu Crotone, dar echipa unde joacă și Dennis Man a cedat cu 3-4 și doar printr-o minune mai poate evita retrogradarea.

Gervinho a fost lăsat pe bancă, așa că atât Man, cât și Mihăilă, și-au găsit loc în formula de start, în condițiile în care Parma a dat peste ultima clasată din Serie A. Dacă fostul jucător al Universității Craiova a reușit să înscrie, Man a rezistat pe teren doar 20 de minute, iar Parma n-a câștigat nici măcar un punct și este la 11 puncte de primul loc care asigură menținerea în prima ligă.

Publicat: 24 04. 2021, 22:52