Cremonese rămâne fără victorie în Serie A! Ce notă a primit Vlad Chiricheș pentru evoluția din partida cu Lecce

Db Cremona 04/02/2023 - campionato di calcio serie A / Cremonese-Lecce / foto Daniele Buffa/Image nella foto: Lorenzo Colombo-Vlad Chiriches,Image: 754023103, License: Rights-managed, Restrictions: PUBLICATIONxNOTxINxITA, Model Release: no
Vezi galeria foto - 6 poze

Vlad Chiricheș a fost titular pentru Cremonese în înfrângere cu Lecce, scor 0-2, din cadrul etapei cu numărul 21 din Serie A.

Cremonese a rămas fără victorie în acest sezon de campionat, după ce a pierdut și ultima partidă disputată.

Pe arena din Cremona, Federico Baschirotto a deschis scorul în minutul 58, din pasa lui Morten Hjulmand, în timp ce Strefezza a stabilit scorul final, în minutul 69.

Vlad Chiricheș a fost titular pentru Cremonese, însă nu a prins finalul meciului pe teren, fiind înlocuit de tehnicianul echipei cu tânărul austriac Emanuel Aiwu.

Cei de la Tuttomercatoweb l-au notat pe fundașul român doar cu nota 5,5 și chiar a fost lăudat pentru prestația sa.

„A închis bine de câteva ori, iar experiența l-a făcut să fie în locul potrivit la momentul potrivit. În ciuda acestor lucruri, nu se poate opune lui Strefezza să-l dubleze și ajunge prea târziu la fază. Din minutul 74 este înlocuit de Aiwu”, au spus italienii.

În acest moment, Cremonese se află pe ultima poziție a clasamentului din Serie A, cu doar 8 puncte acumulate, toate obținute prin rezultate de egalitate.

Vlad Chiricheș a evoluat în doar 8 partide din această ediție de campionat, fără să își ajute echipa să marcheze vreun gol.