Irezistibili pe final!** PSG a marcat de 14 ori în prelungirile meciurilor din acest sezon!

PSG a remizat duminică, scor 1-1 cu Bor­deaux, în etapa a 29-a a campionatului fran­­cez, golul egalizator fiind reușit de Hoarau (82). Interesant e că, în total, în ultimele 10 minute ale partidelor din Ligue I, PSG a câștigat 11 puncte! Iar în prelungiri, în toate competițiile, gruparea de pe „Parc des Princes” a marcat de 14 ori!

Puține echipe dovedesc forța lui Paris Saint-Germain. La egalitate de puncte cu Montpellier în clasament (60), parizienii au fost protagoniștii unor meciuri dramatice în acest sezon, punctul culminant fiind remiza 4-4 de la Lyon, după ce în minutul 75 gazdele conduceau cu 4-2. Fără reușitele târzii, PSG ar fi fost acum doar pe locul 4 în Ligue 1. Iar echipa considerată noua forță din Franța și-a făcut o obișnuință din a marca pe final de meci. În afară de cele 11 puncte adunate în ultimele 10 minute, PSG a marcat de 14 ori în prelungiri în acest sezon, în toate competițiile!