Intrare de K1 a lui Moți! Fundașul lui Ludogoreț l-a lovit pe Nikolic, arbitrul a considerat că fostul stelist simulează

Echipa lui Cosmin Moți, Ludogoreț Razgrad, a câștigat partida cu ȚSKA Sofia din etapa a doua a play-off-ului campionatului bulgar. Fundașul român a fost titular la gazde care s-au impus cu 4-0.

Barthe a deschis scorul în minutul 36, Marcelinho a dublat avantajul în minutul 64, Misidjan a marcat și el în minutul 79, iar Juninho Quixadá a stabilit scorul final la ultima fază a meciului.

Cosmin Moți a ieșit în evidență în minutul 36 când a avut o intrare foarte dură asupra lui Stefan Nikolic, fostul jucător al Stelei. Fundașul lui Ludogoreț l-a lovit cu piciorul în abdomen pe atacantul lui ȚSKA, însă a scăpat fără niciun avertisment. Arbitrul a considerat că Nikolic a simulat.

În urma acestui rezultat, Ludogoreț este lideer cu 51 de puncte, în timp ce ȚSKA Sofia ocupă poziția a doua cu 45 de puncte.

Publicat: 05 04. 2015, 08:40
Actualizat: 05 04. 2015, 08:41