Inter, amendată cu 15.000 de euro din cauza scandărilor rasiste ale fanilor în victoria cu Napoli

Clubul Internazionale Milano a fost amendat cu 15 000 de euro, din cauza scandărilor rasiste ale suporterilor la meciul de sâmbătă seară, cu Napoli. Ținta scandărilor rasiste a fost jucătorul Kalidou Koulibaly. Inter-Napoli s-a terminat 2-0, goluri Icardi și Brozovic

Kalidou Koulibaly, jucătorul echipe Napoli, a fost ținta scandărilor rasiste, sâmbătă seară, la meciul câștigat de Inter, scor 2-0, cu formația din sudul Italiei. În urma comportamentului rasist al suporterilor, Inter a fost amendată cu 15 000 de euro.

Internazionale Milano a învins, sâmbătă seară, formația Napoli, scor 2-0. Echipa antrenată de Roberto Mancini a marcat ambele goluri în prima repriză prin Icardi, minutul 4 și Brozovic, minutul 44. Inter este pe locul 4 în Serie A, cu 61 de puncte, în timp ce Napoli este pe locul 2, cu 70 de puncte.