Instrucție pe Camp Nou! VIDEO | Messi și Suarez au oferit un moment memorabil, tripleta MSN: 5 goluri. Barcelona – Celta Vigo 6-1

FC Barcelona, liderul din campionatul Spaniei, a câștigat, scor 6-1, meciul jucat pe teren propriu împotriva celor de la Celta Vigo, fosta echipă a lui Luis Enrique, în etapa a 24-a

Golurile partidei au fost reușite de Lionel Messi, în minutul 28, dintr-o lovitură liberă executată perfect, Luis Suarez în minutele 59, 75, 82, Ivan Rakitic în minutul 85, Neymar în minutul 90+1, respectiv John Guidetti, fostul jucător de la Manchester City, în minutul 39. După această victorie, Barcelona își consolidează poziția de lider și acumulează 57 de puncte, cu 3 mai multe decât Atletico Madrid, ocupanta locului secund.

De partea cealaltă, Celta Vigo continuă seria de meciuri fără victorie. Elevii lui Eduardo Berizzo rămân pe locul opt, cu 35 de puncte în 24 de etape.

Formația antrenată de Luis Enrique joacă următorul meci la mijlocul săptămânii, contra celor de la Gijon, miercuri, 17 februarie, de la ora 19:30.