Înfrângere usturătoare pentru Olăroiu și eliminare din Liga Campionilor Asiei. Al Ahli Dubai, învinsă cu 3-1 pe teren propriu

Formația Al Ahli Dubai, din Emiratele Arabe Unite, pregătită de Cosmin Olăroiu, a fost eliminată în optimile de finală ale Ligii Campionilor Asiei, după ce a pierdut, luni seara, pe teren propriu, scor 1-3, împotriva echipei saudite Al Ahli.

Al Jassim (minutul 18), Al Mogahwi (minutul 24) și Saad Abdulameer (minutul 72-penalty) au marcat golurile învingătorilor, în timp ce pentru echipa lui Olăroiu a punctat Asamoah Gyan, din penalty, în primul minut din prelungirile reprizei a doua.

În tur, cele două formații au remizat, scor 1-1.

Într-un alt meci disputat luni seara în Liga Campionilor Asiei, Al Ain (Emiratele Arabe Unite) a învins Esteghlal (Iran), cu scorul de 6-1, și a obținut accederea în sferturile de finală ale competiției. În tur, echipa iraniană câștigase, pe teren propriu, scor 1-0.

Publicat: 30 05. 2017, 09:16
Actualizat: 30 05. 2017, 09:17