Înfrângere dramatică pentru Betis, cu Alin Toșca integralist. Andaluzii au trecut de la extaz la agonie în ultimele trei minute ale partidei cu Espanyol

Formația Real Betis, cu fundașul Alin Toșca integralist, a pierdut, vineri seara, pe terenul echipei Espanyol, scor 1-2, într-un meci disputat în etapa a 29-a din campionatul Spaniei. A fost a 10-a partidă jucată de Toșca pentru Real Betis.

Real Betis a deschis scorul în minutul 78, prin Ruben Castro, care a înscris din penalty, dar Javi Fuego și Jose Antonio Reyes au marcat în minutele 87, respectiv 90 pentru gazde.

În urma acestui rezultat, Espanyol acumulează 43 de puncte și urcă pe locul 8, în timp ce gruparea andaluză rămâne pe 13, cu 31 de puncte.

Pentru echipa lui Alin Toșca urmează înfruntarea de pe teren propriu cu Villarreal, programată marți, de la 22:30, în runda cu numărul 30 din La Liga. În aceeași zi, de la 20:30, Espanyol va evolua în deplasare cu Athletic Bilbao.

Publicat: 01 04. 2017, 10:29
Actualizat: 01 04. 2017, 10:30