Incidente la pauza meciului Sociedad – Barcelona: jucătorii gazdelor l-au scăpat pe arbitru din mâinile catalanilor

Barcelona a pierdut meciul cu Real Sociedad din etapa a 25-a, scor 1-3, iar rezultatul și desfășurarea jocului i-a enervat la culme pe fotbaliștii trupei catalane.

Potrivit ETB, mai mulți jucători de la Barcelona l-au încercuit pe arbitrul David Fernandez Borbalan pe tunelul de la vestiare, imediat după încheierea primei reprize. Motivul a fost reprezentat de faptul că antrenorul Gerardo Martino a fost eliminat după o altercație cu Chema Lumbreras, unul dintre antrenorii secunzi de la Sociedad.

Conform sursei citate, reproșurile verbale s-au transformat rapid în agresiuni fizice, arbitrul fiind salvat de fotbaliștii lui Real Sociedad care au intervenit pentru ca scandalul să nu degenereze. ETB susține că David Fernandez Borbalan a trecut în raport doar eliminarea lui Martino, nu și incidentele din tunelul de la vestiare.

În urma rezultatului înregistrat de Barcelona, rivalii de la Real Madrid au trecut pe primul loc în campionatul spaniol. Real are un avans de trei puncte față de Barcelona și Atletico Madrid, celelalte ocupante ale podiumului.

Publicat: 25 02. 2014, 20:23
Actualizat: 25 02. 2014, 20:58