Încă un pericol pentru Steaua!** Kolbeinn Sigthorsson a marcat o „dublă” pentru Ajax în doar 15 minute

Atacantul islandez de 22 de ani a înscris de două ori în 15 minute la primul meci după cinci luni de pauză

Dacă după meciul cu Feyenoord de acum două săptămâni principalul pericol al lui Ajax părea a fi danezul Viktor Fischer, steliștii trebuie să fie atenți acum și la atacantul Kolbeinn Sightorsson (foto). Islandezul de 22 de ani și-a revenit după o accidentare la umăr, care l-a forțat să stea pe tușă peste cinci luni, și a marcat două goluri joi seara în meciul câștigat de „lăncieri” cu Vitesse Arnhem, din sferturile Cupei Olandei, scor 4-0, deși a intrat doar în minutul 75.

La doar patru zile după ce Vitesse revenise de la 0-2 pentru a se impune cu 3-2 în fața lăncierilor! A fost doar cel de-al doilea joc din acest sezon pentru islandez, care are deja trei goluri. Sigthorsson pare decis să își ajute echipa să câștige atât titlul, cât și Europa League: „E excelent să marchezi după o perioadă atât de lungă de inactivitate”.

Publicat: 02 02. 2013, 03:00
Actualizat: 02 02. 2013, 08:10