Încă o performanță pentru Răzvan Marin! Mijlocașul lui Standard, inclus în echipa etapei în Belgia

Răzvan Marin a fost inclus în echipa etapei a 24-a din Belgia. Mijlocașul lui Standard s-a evidențiat în partida cu Anderlecht, scor 0-0, meci în care formația din Liege a jucat în 10 oameni încă din minutul 2.

De altfel, Marin este însoțit de alți trei coechipieri, toți jucători cu profil defensiv. Portarul Gillet, fundașul central Scholz și fundașul dreapta Goreaux sunt ceilalți trei fotbaliști de la Standard care au prins echipa ideală a etapei după o confruntare în care defensiva lui JankoviÇ a fost asediată timp de 90 de minute.

În urma rezultatului de egalitate, Standard a acumulat 33 de puncte și se află pe poziția a noua a clasamentului, la 6 puncte de locurile de play-off. De partea cealaltă, echipa lui Chipciu și Stanciu a ratat șansa de a trece pe primul loc și cu 48 de puncte rămâne la un punct în spatele liderului Club Brugge.

Publicat: 30 01. 2017, 13:01
Actualizat: 30 01. 2017, 13:02