În cădere liberă!** Real trece prin cea mai proastă perioadă din ultimii 10 ani, Mourinho dă vina pe jucători: „Ieri voiam să schimb șapte fotbaliști la pauză”

Real Madrid trece prin cel mai dificil start de sezon din ultimii 10 ani. Chiar dacă stagiunea trecută a reușit să câștige campionatul, gruparea madrilenă nu se regăsește în debutul noului an competițional.

Înfrângerea cu Sevilla, scor 0-1, a trimis trupa lui Mourinho pe locul 12 în clasament, la 8 puncte de liderul Barcelona. Luând în calcul doar primele patru etape, acesta este cel mai slab debut de campionat pentru Real Madrid din ultima decadă.

Tehnicianul portughez, Jose Mourinho, dă vina pe lipsa de concentrare a elevilor săi pentru rezultatele dezastruoase înregistrate până acum. „Momentan, nu am echipă. Am un grup de băieți lipsiți de concentrare. La pauza meciului cu Sevilla am făcut două schimbări deși îmi doream să scot de pe teren 7 jucători”, a declarat Mourinho.

Până acum, Real Madrid a înregistrat o victorie, un egal și două înfrângeri. Pe „galactici” îi așteaptă marți un duel de foc în „grupa morții” de UEFA Champions League, confruntarea cu Manchester City.

Publicat: 16 09. 2012, 17:51
Actualizat: 16 09. 2012, 17:54