Împreună valorează 60 de milioane de euro, dar s-au dat cap în cap și și-au îngropat echipa. VIDEO | Fază incredibilă în Premier League, terminată cu un gol elegant

Son Heung Min a marcat în meciul cu Everton după o gafă uriașă comisă de fundașii lui Marco Silva. Jordan Pickford și Kurt Zouma s-au încurcat reciproc și i-au pus mingea pe tavă mingea lui Son, care nu a iertat.

Era minutul 27, iar Everton conducea cu 1-0, după golul marcat de Walcott. Pe o pasă lungă a celor de la Spurs, Pickford a ieșit din poartă pentru a intercepta. Zouma a urmărit și el balonul, astfel că în momentul zero, cei doi s-au văzut unul în fața celuilalt și s-au invitat reciproc să preia. Rămași fără reacție, Zouma și Pickford s-au ciocnit frontal, iar Son Heung Min a preluat și a scăpat spre poarta goală. Împreună, Pickford și Zouma valorează 60 de milioane de euro, conform site-ului transfermarkt.de.

Click aici pentru video

Asiaticul a trimis la colțul lung, cu sânge rece, iar mingea s-a oprit în plasa laterală. Până la pauză, Alli și Kane au mai înscris pentru Spurs, care s-au desprins la 3-1. A fost al patrulea gol marcat de Son în actuala stagiune din Premier League.