Impresarul lui Lewandowski face acuze foarte grave: „Au încercat să îl elimine cu orice preț!”

Agentul lui Robert Lewandowski, Maik Barthel, consideră că jucătorii Borussiei Dortmund au făcut tot posibilul să îl accidenteze pe atacantul polonez, înaintea meciului dintre Bayern Munchen și Real Madrid, din sferturile de finală ale Ligii Campionilor, informează Bild.

„Am avut sentimentul că Dortmund a încercat să îl elimine pe Robert cu orice preț”, a declarat impresarul jucătorului pentru publicația Bild.

Lewandowski a ieșit accidentat la umăr în minutul 68 al meciului de sâmbătă dintre Bayern și Borussia Dortmund, scor 4-1, la cinci minute după ce a fost faultat în careu de portarul Roman Burki. În urma intervenției respective, arbitrul a acordat penalty, iar Lewandowski a marcat pentru a doua oară în acel meci și a ajuns la 26 de goluri înscrise în actuala stagiune din Bundesliga.

Atacantul polonez este, însă, incert pentru partida cu Real Madrid, programată miercuri, de la 21:45, pe Allianz Arena, în prima manșa a sferturilor de finală din Liga Campionilor.

Robert Lewandowski, în vârstă de 28 de ani, a marcat șapte goluri, în cele opt apariții din acest sezon al Ligii Campionilor.

Publicat: 11 04. 2017, 22:45
Actualizat: 11 04. 2017, 22:46