Imaginea sezonului în Premier League!:) ** Englezii nu își revin: ce a făcut Mancini pe bancă, înainte de pauza meciului cu Tottenham! „Faza asta e pe bune?”

Roberto Mancini a oferit imaginea etapei în Europa. Cu spectrul demiterii deasupra capului, după rezultatele dezastruoase din Liga Campionilor („cetățenii” sunt ca și eliminați, având doar două puncte în patru etape), italianul și-a permis să se „odihnească” înainte de pauza meciului cu Tottenham Hotspur.

Camerele de filmat l-au surprins pe managerul campioanei cu ochii închiși, iar presa din Anglia glumește pe seama visului avut de acesta: momentele de pauză luate l-au ajutat, el reușind să își remonteze echipa pentru mitanul secund. „Faza asta e pe bune?”, s-au întrebat, amuzați, jurnaliștii din Anglia. La pauză meciul a fost 1-0 pentru oaspeți, dar Man City a revenit, reușind să întoarcă rezultatul. Mai mult, golul decisiv a fost marcat de Dzeko, fotbalist care tocmai fusese introdus în teren de manager.

City – Tottenham Hotspur 2-1 (au marcat Aguero, min 65 și Dzeko, min 88/ Caulker, min 21)

City a urcat pe locul secund în clasament, cu 25 de puncte obținute în 11 etape, la 2 puncte distanță de United.

Publicat: 12 11. 2012, 16:52
Actualizat: 12 11. 2012, 16:54