Îl mai țineți minte pe Guilherme? Fostul fundaș al FCSB-ului a marcat pentru echipa sa după consultarea VAR-ului

Fostul fundaș al celor de la FCSB, brazilianul Guilherme (28 de ani), a înscris pentru actuala sa echipă, Jagiellonia, în ultima etapă a campionatului din Polonia.

Echipa apărătorului trecut și pe la Petrolul a remizat cu Gornik, scor 2-2, chiar în ziua în care vicecampioana României a obținut același rezultat pe terenul lui FC Voluntari. Sud-americanul a deschis scorul în minutul 23, dintr-un penalty acordat de centralul partidei după consultarea arbitrajului video. Jagiellonia a fost aproape de a obține victoria, dar Angulo a egalat pentru  echipa sa în minutul 89.

CLICK AICI PENTRU GOLUL LUI GUILHERME

Jagiellonia este pe locul patru în campionatul Poloniei, la nouă puncte în spatele liderului Lechia și la cinci de locul doi, ocupat de Legia Varșovia. Echipa lui Sergiu Hanca și Cornel Râpă, MKS Cracovia, este pe locul șase cu 36 de puncte.

Publicat: 02 03. 2019, 22:13
Actualizat: 02 03. 2019, 22:14