Îl mai știți pe Alexandru Ioniță I? Ce a reușit fostul rapidist pentru actuala sa echipă, în ultima etapă de campionat

Ermis Aradippou, cu fundașul Radu Zaharia titular, a învins, sâmbătă, pe teren propriu, cu scorul de 4-1, echipa Aris Limassol, la care atacantul Alexandru Ioniță și fundașul Andrei Radu au fost integraliști, în ultima etapă a sezonului regulat din campionatul Ciprului.

Radu Zaharia, în trecut la Gaz Metan Mediaș, a deschis scorul pentru gazde, în minutul 18, iar Jorge Monteiro (33′), Demetris Kyprianou (53′) și Alex Konstantinou (73′) au marcat și ei pentru Ermis. Unicul gol al oaspeților a fost înscris de Alexandru Ioniță, din penalty, în minutul 81.

În urma acestui rezultat, Ermis a acumulat 30 de puncte și a rămas pe locul 8, astfel că va evolua în play-out. Aris Limassol a încheiat sezonul regulat pe locul 13, cu 16 puncte, și a retrogradat. Alături de Aris, a retrogradat și ultima clasată, Ethnikos Achnas.

Publicat: 24 02. 2018, 21:09
Actualizat: 24 02. 2018, 21:19