Ibrahimovic a reușit „dubla”, dar degeaba! VIDEO | LA Galaxy, autogolul anului

LA Galaxy a obținut un punct în deplasarea de la Seattle Sounders, scor 2-2. Zlatan Ibrahimovic a punctat de două ori pentru echipa din Los Angeles, care a evoluat, din minutul șase, în zece oameni. Oaspeții au egalat în minutul 82, după o fază de cascadorii râsului.

Portarul Bingham a ieșit din careu pentru a prelua o minge ce părea a fi simplă. Acesta a încercat să o respingă cu capul, dar balonul l-a lovit pe Skjelvik, iar apoi a intrat în poartă. Faza a devenit, în scurt timp, virală pe rețelele de socializare.

18 goluri și trei pase decisive în 20 de partide a bifat Zlatan Ibrahimovic în acest sezon în MLS, pentru Los Angeles Galaxy. Atacantul suedez nu mai are nevoie de nicio prezentare, având în CV echipe precum Malmo, Ajax, Juventus, Inter Milano, FC Barcelona, AC Milan, PSG și Manchester United.

• LA Galaxy este pe locul trei în Major League Soccer, cu 41 de puncte, la 17 în spatele celor de la Los Angeles FC.

Publicat: 18 08. 2019, 13:58
Actualizat: 18 08. 2019, 13:59