Ianis Hagi, o nouă seară magică la Rangers! Românul a marcat la prima titularizare după două luni! VIDEO

Ianis Hagi, o noua seara magica la Rangers! Gol la prima titularizare dupa doua luni
Vezi galeria foto - 8 poze

Ianis Hagi a fost titularizat de Steven Gerrard după două luni de pauză în prima ligă din Scoția. Românul a marcat în deplasarea de la St. Johnstone.

Ianis Hagi se simte bine după ce a fost vizitat de tatăl său, Gică Hagi, la Glasgow. Steven Gerrard a decis să îi mai acorde o șansă, iar românul a profitat din plin.

Hagi a marcat în deplasarea de la St. Johnstone, în minutul 47. Mijlocașul s-a remarcat și în prima repriză, atunci când a participat la faza primului gol. Ianis a pasat decisiv în runda trecută, în victoria lui Rangers cu Motherwell.

Ianis Hagi este decis să nu mai rateze ocaziile oferite de Steven Gerrard. A reușit un meci excelent în deplasarea de la St. Johnstone, din etapa a 19-a a Scottish Premier League. Totul, după ce presa internațională a scris că Steven Gerrard a pus ochii pe Bilal Brahimi (20 de ani), mijlocașul lui Le Mans.

Hagi Jr. s-a remarcat mai întâi la faza primului gol, marcat de Roofe în minutul 24. A șutat de la 25 de metri, iar Roofe a împins mingea în poartă, după respingerea portarului.

Rangers a condus cu 2-0 la pauză. Imediat dup revenirea de la vestiar, Ianis a reușit să își treacă numele și pe tabela de marcaj. A înscris cu un șut puternic din careu.

Ianis Hagi nu a mai jucat titular în prima ligă din Scoția din 25 octombrie, iar în Cupa Ligii a fost folosit din primul minut pe 29 noiembrie, în duelul cu Falkirk.

Ultima partidă ca titular a fost pe 12 decembrie, cu Lech Poznan, în Europa League, când a și marcat.

Pentru Ianis, golul cu St. Johnstone este al doilea reușit în acest sezon de Scottish Premier League.

St. Johnstone – Rangers 0-3 (Roofe 25, Kamara 31, Ianis Hagi 47)

St. Johnstone: Clark – Rooney, Gordon, McCart – McNamara, Bryson, Davidson, Booth – Wotherspoon, Kane, Conway
Antrenor: Callum Davidson

Rangers: McGregor – Taverneri, Goldson, Helander, Barisic – Kamara, Aribo, Davis – I. Hagi, Kent, Roofer
Antrenor: Steven Gerrard

Publicat: 23 12. 2020, 21:13
Actualizat: 23 12. 2020, 21:32