I-ar putea privi de sus pe Mutu și Torje!** Golurile care îi pot schimba viața: un gigant se interesează de ultimul român care a făcut senzație în Italia VIDEO

Mutu e în formă în Serie A, dar un alt român i-ar putea lua fața și chiar călca pe urme. Împrumutat de Roma la Bari, Stoian i-a uimit pe toți la meciul cu Brescia. Cele două goluri au atras atenția lui Juventus, care a cerut informații despre român

Adrian Stoian, care la sfârșitul săptămânii trecute a marcat două goluri într-un meci cu Brescia, se află în atenția clubului Juventus Torino, a anunțat, miercuri, site-ul calciomercato.com.

Sursa citată a scris că antrenorul formației torineze, Antonio Conte, a cerut informații despre jucătorul român care este împrumutat la Bari de formația AS Roma.

Mijlocașul Adrian Stoian, în vârstă de 20 de ani, a marcat două goluri în partida pe care echipa AS Bari a câștigat-o, duminică, în deplasare, cu scorul de 3-1 (1-1), în fața formației Brescia, în Serie B. Stoian, care a intrat pe teren în minutul 65, a primit un cartonaș galben și a marcat golurile victoriei, în minutele 74 și 90+3, după ce coechipierul său Bellomo a deschis scorul, în minutul 26. Pentru gazde a înscris Jonathas, în minutul 45+3, din penalti.

CLICK AICI PENTRU VIDEO: Cele două goluri marcate de Stoian cu Brescia