I-a încântat de la primul meci! VIDEO | „Bijuteria” lui Budescu, la prima partidă în tricoul lui Al Shabab

Constantin Budescu (29 de ani) a intrat în pâine la Al Shabab! Fostul fotbalist al FCSB, pentru care echipa lui Marius Șumudică a plătit 2,5 milioane de euro, a dat un assist genial în timpul unui meci amical cu slovenii de liga a doua de la NK Dob! Al Shabab a câștigat cu 3-1.

Budescu a pasat spectaculos la prima reușită a celor de la Al Shabab. Euller, cu o dublă, și Hattan au marcat pentru Al Shabab. Celălalt român de la Al Shabab, Valerică Găman, a jucat și el o repriză!

Următorul meci de pregătire al celor de la Al Shabab este cel cu Rizespor, programat pe 28 iulie.

Oficialii lui Al Shabab au transmis meciul de pregătire pe o rețea de streaming și au postat partida pe Twitter. În clip, reușita lui Budescu poate fi urmărită la minutul 14:30.

Publicat: 24 07. 2018, 23:03
Actualizat: 24 07. 2018, 23:04