I-a cucerit definitiv pe francezi! Bănel a avut o evoluție de SENZAȚIE: GOL și assist!** VIDEO St. Etienne-Ajaccio 3-1

Saint Etienne, cu Bănel Nicoliță integralist, a obținut o nouă victorie în Ligue 1, în fața ultimei clasate, Ajaccio. Mijlocașul român a avut o evoluție excelentă, reușind un gol și o pasă de gol.

Oaspeții au evoluat mai bine de o repriză în inferioritate numerică, după eliminarea lui N’Diaye, din minutul 37.

Saint Etienne are 23 de puncte, după 15 etape scurse din Ligue 1

min 84: GOOOOOOOOOL Saint Etienne! Bănel Nicoliță își încununează evoluția foarte bună cu o reușită care duce scorul la 3-1!

min 60: GOL Ajaccio! Oaspeții reduc din diferență, deși joacă în inferioritate numerică. A înscris Diawara.

min 37: Ajaccio rămâne în 10 după eliminarea lui N’Diaye.

min 33: GOL Saint Etienne! Sinama Pongolle majorează diferența!

min 7: GOL Saint Etienne! Gradel deschide scorul din centrarea lui Bănel Nicoliță! Mijlocașul român a executat perfect un corner.

UPDATE: Bănel Nicoliță este în primul 11 al lui Saint Etienne, în partida din această seară cu Ajaccio.

Golul marcat cu Montpellier l-a descătușat pe Nicoliță. Revenirea de formă a celor de la Saint Etienne este legată și de titularizarea lui Bănel. Francezii îl văd deja pe mijlocaș ca un viitor star al echipei: „Are toate calitățile să fie noua senzație a echipei”

„Banel Nicolita are un moral bun dupa golul reusit in meciul cu Montpellier, internationalul roman oferind si o pasa decisiva in meciul cu Nice. Jucatorul a inceput sa isi gaseasca drumul la Saint-Etienne. Este genoros in efort si are toate calitatile sa devina noua senzatie a echipei”, scriu cei de la So Foot

Saint Etienne poate ajunge la doar două puncte de podium în cazul unei victorii cu cei de la Ajaccio.

Saint Etienne – Ajaccio se joacă azi, de la 20:00

Publicat: 26 11. 2011, 14:34
Actualizat: 26 11. 2011, 23:17