Granada victorioasă, dar eliminată!** Săpunaru iese învingător în duelul cu Torje: Granada – Zaragoza 2-1

Torje și Săpunaru au fost titulari în returul din 16-imile Cupei Regelui! Zaragoza a profitat de victoria la limită din prima manșă și s-a calificat mai departe, deși a pierdut la Granada, 2-1 pentru gazde. Torje și Săpunaru au fost titulari și au jucat tot meciul, dar doar fostul rapidist s-a bucurat pentru calificare.

Real Zaragoza, la care evoluează Cristian Săpunaru, s-a calificat în optimile de finală ale Cupei Spaniei, deși a fost învinsă, joi, în deplasare, cu scorul de 2-1, de echipa lui Gabriel Torje, Granada, în manșa secundă a 16-imilor de finală.

Golurile Granadei au fost înscrise de Ighalo ’27 și Maínz ’66. Pentru Zaragoza a marcat Jose Mari, în minutul 56.

Săpunaru a evoluat pe toată durata partidei la Real Zaragoza, iar în minutul 81 a primit un cartonaș galben.

Torje a fost integralist la Granada și a primit un cartonaș galben, în minutul 47.

Real Zaragoza a acces în optimi după ce în tur a învins, pe teren propriu, cu scorul de 1-0.

După ani buni de absență a românilor din Primera Division, a venit timpul ca doi români să se întâlnească față în față pe teren. Torje și Săpunaru sunt anunțați titulari la meciul din această seară, în 16-ile Cupei Spaniei. Zaragoza a câștigat prima manșă cu 1-0, iar cei din Granada speră să întoarcă soarta calificării.

Torje le-a pregătit suporterilor o surpriză înaintea meciului: a participat la deschiderea celui de-al treilea magazin oficial al echipei, alături de Iriney, Tono și Dani Benitez.

Torje și Săpunaru sunt anunțați titulari la meciul din această seară. Iată echipele de start:

GRANADA: Roberto – Juanma Ortiz, Angulo, Íñigo López, Mainz – Iriney, Lucena, Torje, Dani Benítez – Orellana, Floro Flores.

ZARAGOZA: Roberto Jimenez – Săpunaru, Loovens, Alvaro, Abraham – Zuculini, Movilla, José Mari – Víctor, Hélder Postiga, Paco Montañés.