Gouffran, cel mai rapid marcator din Ligue 1!** Două goluri in 5 minute!

13 a fost secunda norocoasă pentru Yoan Gouffran. Francezul a reușit cel mai rapid gol al sezonului din Ligue 1, pentru Bordeux la meciul din deplasare contra celor de la Auxerre.

Atacantul a avut nevoie de doar 13 secunde pentru a deschide scorul și de alte cinci minute pentru a majora diferența. Performanța a fost posibilă după ce fundașul lui Auxerre a pierdut o mingie în apropierea careului propriu, permițandu-i lui Obraniak să-i paseze lui Gouffran, care a dat startul recitalului. În minutul 48 oaspeții conduceau cu 4-0 și meciul se îndrepta spre un adevărat dezastru pentru Auxerre, însa pe final Traore si Kapo au redus din diferența. Auxerre – Bordeau 2-4, și fosta echipă a romanului Daniel Niculae se pregatește ca din sezonul viitor să evolueze în Ligue 2.

Vezi aici cel mai rapid gol din Ligue 1!

Publicat: 08 05. 2012, 15:04
Actualizat: 08 05. 2012, 15:22