GOOOOL Răzvan Marin! VIDEO | Românul lui Standard Liege, fără milă în fața porții adverse

Răzvan Marin începe să aibă evoluții apreciate la Standard Liege, de această dată după un meci pe care l-a început de pe bancă. Fostul jucător al Viitorului a avut nevoie de doar 12 minute pentru a marca golul care a închis tabela de marcaj în Standard Liege – Lierse 2-0.

Standard Liege a înregistrat a treia victorie consecutivă în play-off-ul pentru Europa League. Golurile din meciul cu Lierse au fost marcate de Orlando Sa (minutul 23) și Răzvan Marin (minutul 90), după ce românul a fost introdus pe teren în minutul 78.

Mijocașul central a primit o pasă perfectă din partea lui Legear, a rămas singur cu Vanhamel, iar românul a executat portarul advers cu un șut la colțul lung.