Gol fabulos reușit de Guingamp în Cupa Franței. VIDEO | Noul „Juninho” a trimis o rachetă sol-poartă

Echipa Guingamp s-a calificat în semifinalele Cupei Franței, după ce a învins, joi, în deplasare, cu scorul de 2-1 (1-1), formația Concarneau, din liga a patra, în sferturile de finală ale competiției.

Golurile învingătorilor au fost marcate de Mandanne ‘3 și Beauvue ’90+2, în timp ce pentru gazde a înscris Gourmelon, în minutul 22.

Reușia lui Beauvue a fost una extrem de specială: dincolo de faptul că a venit în minutele de prelungire, ea va rămâne mult timp în memoria celor prezenți pe stadion grație spectaculozității ei. Un șut perfect, de la peste 30 de metri, în stilul lui Juninho, mijlocașul care a scris istorie în Ligue 1, în tricoul lui Lyon.

În semifinalele Cupei Franței s-au mai calificat echipele AS Saint-Etienne, Paris Saint-Germain și AJ Auxerre (liga a doua).