Gol fabulos marcat de Douglas Costa în Wolfsburg – Bayern 1-3! VIDEO O nouă demonstrație de forță pentru bavarezi

Bayern Munchen pare de neoprit în Germania, având numai victorii în competițiile înterne, în acest sezon (singura înfrângere a venit în Champions League, în fața lui Arsenal, scor 0-2) și și-a continuat marșul și în Cupă, în fața lui Wolfsburg. Bayern s-a impus cu 3-1, în deplasare, și s-a calificat în optimi.

Unul dintre oamenii cheie pentru forma excelentă a bavarezilor este brazilianul Douglas Costa, transferat în vară de la Șahtior Donețk. Privit cu scepticism de susținătorii lui Bayern în momentul transferului, Costa a demonstrat din plin de ce a fost dorit de Guardiola. Mijlocașul ofensiv de 25 de ani are deja 12 pase decisive și 3 goluri, în 15 partide, ultima reușită fiind o adevărată bijuterie.

Costa a deschis scorul cu Wolfsburg, după o acțiune personală încheiată cu un șut imparabil (vezi mai jos video)

Celealte goluri ale partidei au fost reușite de Thomas Muller, în minutele 20 și 34. Pentru gazde a înscris Andre Schurrle, în minutul 90.

Publicat: 27 10. 2015, 23:20
Actualizat: 27 10. 2015, 23:21