Gol decisiv marcat de Scarlatache pentru Khazar Lankaran. Fostul dinamovist a adus un punct pentru echipa sa, în ultimul minut

Fotbalistul echipei Khazar Lankaran, Adrian Scarlatache, a înscris un gol în meciul terminat la egalitate, duminică, pe teren propriu, scor 2-2, în fața formației Neftci Baku, în prima ligă din Azerbaidjan.

Scarlatache a marcat în minutul 90+3, golul de 2-2. Cealaltă reușită a gazdelor îi aparține lui Nildo ’85.

Pentru Neftci Baku au înscris Tyeqo Jesus ‘9 (autogol) și Araz Abdullayev ’52.

Khazar Lankaran ocupă locul 6 în clasamentul campionatului din Azerbaidjan, cu 26 de puncte. Lider este FK Qarabag, cu 39 de puncte.

Fostul dinamovist a semnat recent prelungirea contractului cu formația din Lankaran. Conform noii înțelegeri, Scarlatache va încasa aproximativ 1.3 milioane de euro în următoarele două sezoane (DETALII AICI).

Publicat: 09 02. 2014, 16:27
Actualizat: 09 02. 2014, 16:28