Getafe – Real 0-3. Marica, doar rezervă la gazde. Jese, Benzema și Modric, marcatorii madrilenilor

• Getafe a primit în această seară vizita lui Real Madrid, în etapa a 24-a din Primera Division

Real a învins pe Getafe fără drept de apel, în ciuda faptului că de la madrileni a lipsit Cristiano Ronaldo, încă suspendat. Jese a deschis rapid scorul, cu un șut superb la colțul lung, după un assist primit din partea lui Gareth Bale. La pauză, tabela a arătat 2-0 în favoarea oaspeților, grație reușitei lui Benzema, din minutul 27. Scorul final a fost stabilit de Modric, cu un gol marcat în cea de-a doua repriză. După victoria cu 3-0 obținută pe terenul lui Getafe, Real egalează la puncte Barcelona și Atletico Madrid în fruntea campionatului spaniol.

La gazde, Ciprian Marica a fost rezervă și nu a bifat niciun minut pe teren

Min. 90 – Final de meci
Min. 66 – Gool Real! Luka Modric își trece și el numele pe lista marcatorilor
Min. 46 –
A început a doua repriză

Min. 45 – Pauză. Scorul este Getafe – Real Madrid 0-2
Min. 27 – Gool Real! Karim Benzema duce scorul la 2-0 în favoarea echipei oaspete
Min. 5 – Gool Real! Jese deschide rapid scoul cu un șut excelent plasat, de la 16 metri, la colțul lung

Min. 1 – A început partida

Real Madrid trebuie să câștige meciul contra lui Getafe pentru a egala la puncte Barcelona și Atletico Madrid, formații ce împart primul loc în La Liga. De cealaltă parte, Getafe, la care Marica e doar rezervă,  ocupă doar locul 15 după 24 de etape, cu 25 de puncte.

Echipele de start

Getafe (4-2-3-1): Moyá – Valera, Lisandro López, Alexis, Vigaray – Juan Rodríguez, Borja – Pedro León, Diego Castro, Gavilán – Colunga
Rezerve: Codina, Fornies, Lacen, Lafita, Marica, Sammir, Sarabia

Real Madrid (4-2-3-1): Diego Lopez – Arbeloa, Sergio Ramos, Pepe, Marcelo – Modric, Xabi Alonso – Bale, Di Maria, Jese – Benzema
Rezerve: Casemiro, Casillas, Coentrao, Illarramendi, Isco, Nacho, Varane

Cristiano Ronaldo își va ispăși astăzi a doua dintre cele trei etape de suspendare primite după cartonașul roșu din meciul cu Athletic Bilbao

Publicat: 16 02. 2014, 20:04
Actualizat: 16 02. 2014, 22:19