GEST STUPID făcut de Săpunaru în Spania!** Motivul pentru care va rata meciul cu Barça e incredibil! Ce a făcut în ultima etapă:

Cristian Săpunaru a primit un cartonaș galben, în minutul 90, pentru tragere de timp, și potrivit Marca va fi suspendat pentru partida următoare, cu FC Barcelona.

Cristian Săpunaru a fost din nou titular pentru Zaragoza, în victoria obținută de „albi”, scor 5-3, în meciul disputat pe La Romareda, cu Deportivo La Coruna.

Condusă cu 2-0 în minutul 21, formația antrenată de Manolo Jimenez a revenit magistral pe tabelă și a întors meciul grație golurilor înscrise de Apono (’28), Paco Montanes (’61), Alvaro Gonzalez (’66) și Helder Postiga (’77 și ’82).

Săpunaru a tras de timp la 5-2!

În ciuda victoriei (a cincea în acest sezon) care o duce pe Zaragoza la doar două puncte de un loc de Europa League, Săpunaru are toate motivele să fie nemulțumit.

Fundașul român va rata meciul cu Barcelona, după ce a fost avertizat în prelungirile partidei. Săpunaru a primit al cincelea cartonaș galben din acest sezon și va fi suspendat automat o etapă.

Marca notează că Săpunaru a fost avertizat pentru trageri de timp, în prelungirile partidei și e de neînțeles de ce românul a făcut asta, într-un moment în care echipa sa conducea cu 5-2! Deportivo a marcat și golul trei în ultimele secunde ale prelungirilor, dar chiar și așa victoria Zaragozei nu era pusă în pericol.

Publicat: 11 11. 2012, 10:24
Actualizat: 11 11. 2012, 10:30