Episod șocant! Erling Haaland, înjurat în ultimul hal de un fost jucător al Barcelonei

MOENCHENGLADBACH, GERMANY - MARCH 07: (BILD ZEITUNG OUT) Erling Haaland of Borussia Dortmund looks on during the Bundesliga match between Borussia Moenchengladbach and Borussia Dortmund at Borussia-Park on March 7, 2020 in Moenchengladbach, Germany. (Photo by Alex Gottschalk/DeFodi Images via Getty Images)

Chiar dacă întoarcerea fotbalului în Germania a adus multă bucure în sufletele fanilor, se pare că nu toți jucătorii din Bundesliga simt la fel. Fundașul lui Schalke Jean-Clair Todibo l-a înjurat pe starul lui Borussia Dortmund Erling Haaland, în meciul disputat sâmbătă, 16 mai.

Absența gălăgiei generate de suporteri pe stadion permite camerelor de luat vederi să surprindă dialogul dintre jucători, chiar dacă uneori acesta nu este civilizat.

Ce i-a spus Jean-Clair Todibo lui Erling Haaland

Potrivit Gazzetta Dello Sport, Todibo a aruncat o insultă dureroasă la adresa bunicii lui Erling Haaland. Cuvintele lui Todibo nu pot fi reproduse în acest articol.

Francezul Todibo este împrimutat de Schalke de la Barcelona. El a ajuns la echipa germană la începutul acestui an.

BORUSSIA DORTMUND – SCHALKE 4-0

Budesliga a revenit, sâmbătă, în casele iubitorilor de fotbal, cu un derby spectaculos între Borussia Dortmund și Schalke, scor 4-0, în etapa cu numărul 26. Partida a fost LIVE TEXT pe ProSport.ro.

Chiar dacă s-a jucat fără spectatori, suporterii au putut urmări în fața micilor ecrane un meci frumos reușit de către Borussia Dortmund.

Gazdele au deschis scorul în minutul 29, prin reușita tânărului Erling Haalad și pasa decisivă a lui Thorgan Hazard, care trebuia să fie rezervă, dar Reyna s-a accidentat la încălzire și antrenorul fost nevoit să îl înlocuiască.

La scurt timp înainte de pauză, Guerreiro a dus scorul la 2-0, după o pasă a lui Brandt.

În partea secundă a jocului, Hazard și-a trecut numele și în dreptul marcatorilor, în minutul 48, iar Guerreiro a reușit „dubla” în minutul 63, când a închis și jocul la scorul de 4-0 pentru Borussia Dortmund.

În urma acestui rezultat, Borussia Dortmund face 54 de puncte și ocupă locul 2 în clasamentul din Budesliga, bifând a cincea victorie consecutivă în campionat. De cealaltă parte, Schalke rămâne pe locul 8, cu 37 de puncte. Lider este Bayern Munchen, cu 55 de puncte, echipă ce va juca duminică, de la ora 19:00, împotriva celor de la Union Berlin.

Publicat: 17 05. 2020, 19:00
Actualizat: 17 05. 2020, 19:01