George Pușcaș a marcat două goluri în meciul Bari-Ternana 4-0

Internaționalul român George Pușcaș a marcat primele sale goluri pentru Bari, echipa din Serie B la care a fost împrumutat de Inter Milano în august 2015.

Atacantul în vârstă de 19 ani a înscris două goluri în victoria obținută de Bari, pe teren propriu, împotriva clubului Ternana, scor 4-0. Românul a deschis scorul în minutul 16 cu o lovitură de cap, după centrarea lui Sansone. Tot el a majorat diferența în minutul 56.

Bari ocupă locul 7, cu 44 de puncte, după 29 de etape în Serie B. Conform ziarului local Il Gazzetta del Mezzogiorno, înainte de meci, un grup de suporteri ai clubului Bari a afișat un banner, la intrarea în baza de pregătire, pe care scria: „Sunt scandaloși. Nu meritați nici să ne uităm la voi. Rușine”.

La Bari a intrat pe teren, în minutul 32, și fundașul Ionuț Rada, care l-a înlocuit pe Di Cesare. Împrumutul lui Pușcaș expiră pe 30 iunie 2016.