George Pușcaș a fost doar rezervă în victoria categorică a lui Inter la Atalanta. Roma, adio titlu. Rezultatele etapei în Serie A

George Pușcaș a fost doar rezervă în partida pe care astăzi Inter a câștigat-o categoric la Bergamo, contra Atalantei, scor 4-1.

Deși Mancini îl prețuiește foarte mult pe tânărul român, iar pe final gruparea nerazzurră s-a desprins decisiv, tehnicianul italian nu a dorit de această dată să îi mai ofere minute internaționalului nostru, care marcase la mijlocul săptămânii, într-un amical.

Grație acestui rezultat, Inter a urcat pe 9 în clasament, la doar 5 puncte de cupele euroepene.

Altfel, Radu Ștefan a fost integralist în victoria obținută de Lazio pe un teren greu, la Udine. Românul a văzut un cartonaș galben în minutul 88.

Rezultatele etapei în Italia

Atalanta Bergamo – Internazionale Milano 1-4

Au marcat: Moralez ’27 / Shaqiri ‘2 (penalty), Guarin ’37, ’63, Palacio ’72

Genoa – Hellas Verona 5-2

Au marcat: Agostini ’10 (autogol), Niang ’12, ’30, Bertolacci ’66, Perotti ’86 / Toni ’20, ’57

AS Roma – FC Parma 0-0

– portarul Bogdan Lobonț nu a fost convocat pentru acest meci la AS Roma

FC Torino – Cagliari 1-1

Au marcat: El Kaddouri ’35 / Donsah ’34

Udinese – Lazio Roma 0-1

A marcat: Candreva ’23 (penalty)

Partidele Chievo Verona – Sampdoria Genova și AC Cesena – Juventus Torino se vor disputa în această seară. Dacă „Bătrâna Doamnă” se va impune, campionatul în Italia pare în mare parte jucat. Trupa lui Allegri s-ar distanța la 9 puncte în fața Romei, care a câștigat o singură partidă din ultimele cinci.

Publicat: 15 02. 2015, 18:37
Actualizat: 15 02. 2015, 18:38