Genoa, cu Ionuț Radu titular, i-a provocat lui Juventus primul pas greșit în Italia! VIDEO | Portarul român a ezitat și i-a oferit golul pe tavă lui Ronaldo

UPDATE: Juventus – Genoa s-a termina 1-1, după ce Daniel Bessa, în minutul 67, a anulat reușita lui Cristiano Ronaldo, venită după ezitarea lui Ionuț Andrei Radu. E primul pas greșit făcut de „Bătrâna Doamnă” în acest sezon de Serie A. Juve conduce clasamentul, cu 25 de puncte, în timp ce Genoa e pe locul 10, cu 13 puncte.

știrea inițială

Ionuț Andrei Radu (21 de ani) e titular în poarta Genoiei în meciul de la Torino, contra lui Juventus. Căpitanul naționalei de tineret a greșit, însă, la faza la care Cristiano Ronaldo (33 de ani) a deschis scorul pentru campioana Italiei. Goalkeeperul român e la al patrulea meci ca titular pentru „Grifoni”.

Radu s-a grăbit să plonjeze la un șut deviat al lui Cancelo, după o pătrundere în careu, minutul 18. Un fundaș a atins mingea trimisă spre poartă de portughezul lui Juve, apoi Ionuț Radu a respins cu un ultim efort spre dreapta, dar balonul a ajuns în picioarele lui Cristiano Ronaldo, care a marcat și apoi s-a bucurat în stilu-i caracteristic.

Până să ia gol, Ionuț Radu a fost salvat de bară la o lovitură de cap a lui Ronaldo, lusitanul reluând spre poartă o centrare a lui Cuadrado.

Publicat: 20 10. 2018, 19:50
Actualizat: 20 10. 2018, 22:35