Gardoș, doar rezervă pentru Southampton în ultimul amical al verii! Sfinții au răpus-o pe Sevilla

Echipa la care este legitimat fundașul român Florin Gardoș, Southampton, a învins, sâmbătă, formația FC Sevilla, scor 2-0, într-o partidă amicală.

Florin Gardoș s-a numărat printre rezervele echipei lui Mauricio Pellegrino, dar nu a evoluat niciun minut în ultima partidă amicală a echipei sale din presezon. Golurile partidei au fost marcate de Jack Stephens în minutul 24 și Manolo Gabbiadini în minutul 82.

Southampton l-a transferat pe internaționalul român în 2014, de la FCSB, pentru suma de 6,8 milioane de euro. Trecut prin mai multe accidentări, Gardoș a evoluat în 18 meciuri pentru prima echipă a celor de la Southampton, respectiv în 14 partide pentru echipa de rezerve.

Publicat: 05 08. 2017, 19:21
Actualizat: 05 08. 2017, 19:22