Gabi Tamaș a comis un penalty, iar Watford a fost eliminată din Cupa Ligii. Gardoș a fost doar rezervă pentru Southampton în meciul cu Millwall

Echipa lui Gabi Tamaș, Watford, a părăsit Cupa Ligii Angliei încă din turul doi după ce a fost eliminată de Doncaster, iar românul a avut un rol important în stabilirea rezultatului final. Fundașul în vârstă de 30 de ani a comis un penalty în minutul 12, iar Doncaster a deschis scorul prin Tyson. Watford a egalat în minutul 31 prin Dyer, dar fosta echipă a lui Tamaș s-a impus după golul lui Wakefield din minutul 52.

Gafa lui Tamaș vine la doar trei zile după ce românul a marcat un autogol în meciul de campionat cu Leeds. În acel meci însă Watford a avut puterea să revină și a câștigat cu 4-1.

Într-un alt meci din turul doi al Cupei Ligii Angliei, Southampton a câștigat cu 2-0 pe terenul lui Millwall. Golurile „Sfinților” au fost reușite de Cork (min. 53) și Pelle (min. 90+3). Florin Gardoș s-a aflat pentru a doua oară consecutiv pe banca de rezerve (prima dată s-a întâmplat la meciul de campionat cu WBA), dar nu a fost folosit niciun minut.

Publicat: 27 08. 2014, 08:52
Actualizat: 27 08. 2014, 08:53