FOTO & VIDEO | Ratare monumentală a lui Ronaldo! CR7 a irosit incredibil șansa primului său gol la Juventus

Cristiano Ronaldo (33 de ani) se apropie din ce în ce mai mult de primul gol la Juventus, echipă la care s-a transferat în această vară. Starul lusitan a ratat o ocazie imensă în meciul cu Lazio, echipa lui Ștefan Radu, pe care „Bătrâna Doamnă” și campioana italiei în ultimele șapte sezoane l-a câștigat cu 2-0 pe teren propriu.

În minutul 75, Joao Cancelo a pătruns în flancul drept și a centrat la firul ierbii în careu, iar Strakosha a reușit să agațe mingea și să-i schimbe traiectoria fix înainte ca balonul să ajungă la Cristiano Ronaldo, iar starul portughez a avut o reluare stângace din trei metri. Din fericire pentru fanii lui Juventus, balonul a ajuns la Mandzukic, care a reușit să ducă scorul la 2-0.

Primul gol al lui Juventus a fost înscris de Miralem Pjanic, cel care și-a prelungit recent contractul cu Juventus până în 2023. Mijlocașul bosniac a marcat în minutul 30, cu un șut plasat de la marginea careului.

E al doilea succes obținut de Juventus în cele două etape disputate în startul noului sezon. În prima rundă, în deplasare, Juve a câștigat greu, 3-2, în fața lui Chievo. Deși a condus, echipa lui Allegri a fost la rândul său condusă, dar a reușit să câștige în cele din urmă.

Publicat: 25 08. 2018, 21:07
Actualizat: 25 08. 2018, 21:19