FOTO & VIDEO | Andone, lăsat cu gura căscată de Seedorf! Reacție neașteptată a românului după ce a văzut de pe bancă tot meciul cu FC Sevilla

Deportivo La Coruna a remizat, marți seară, 0-0 cu FC Sevilla, iar Florin Andone (25 de ani) a rămas tot meciul pe banca de rezerve. El al doilea meci la rând când atacantul naționalei României nu prinde niciun minut pentru galicienii lui Clarence Seedorf. Antrenorul olandez a oferit un moment care l-a lăsat cu gura căscată pe Andone, în timpul meciului.

Cu probleme în lupta pentru evitarea retrogradării, Deportivo rămâne pe locul 18, cu 27 de puncte, la patru lungimi distanță în spatele primei echipe aflate deasupra zonei care duce în La Liga 2, Levante, care are și un meci mai puțin disputat. Sevilla ocupă locul 6, cu 48 de puncte.

Pentru Deportivo urmează meciul cu Leganes, programat vineri, de la 22:00, în La Liga, în timp ce Sevilla va juca sâmbătă finala Cupei Spaniei cu Barcelona. În itmpul partidei cu FC Sevilla, Clarence Seedorf a oferit un moment care a trezit admirația publicului de pe El Riazor, care l-a lăsat cu gura căscată și pe Florin Andone.

Seedorf a preluat perfect un balon care s-a îndreptat spre banca celor de la Deportivo, degajat fiind de fotbaliștii Sevillei. Preluarea perfectă a omului cu patru Ligi ale Campionilor în palmares i-a făcut pe suporteri să exclame și l-a lăsat cu gura căscată și pe Florin Andone, atacantul care nu a prins niciun minut pe gazon.

Publicat: 18 04. 2018, 08:37
Actualizat: 18 04. 2018, 08:38