FOTO | Tătărușanu a gafat în meciul cu PSG, atunci când Nantes revenise în joc

• Nantes, cu Tătărușanu în poartă, a pierdut la scor pe terenul liderului PSG, scor 4-1. Internaționalul român a greșit la scorul de 2-1, când a scăpat în poartă un șut expediat de Pastore.

Echipa pregătită de Claudio Ranieri a rezistat 38 de minute la Paris. Cavani a deschis scorul la capătul unui atac colectiv, cu un șut puternic trimis pe jos. După numai patru minute, Di Maria a majorat diferența. În partea secundă, oaspeții au intrat mai motivați pe teren și au redus din diferență prin Nakoulma. Introdus de numai câteva secunde, Nakoulma a marcat din pasa lui Dubois, care a centrat în fața porții.

Numai șase minute a sperat Nantes la egalarea. Pastore a șutat puternic din marginea careului, iar Tătărușanu, care era puțin ieșit, a încercat să respingă pe spate. Titularul din poarta echipei naționale n-a reușit să trimită mingea peste bară. Balonul a lovit bara din dreapta, după care s-a scurs în poartă. Cavani a închis tabela la 4-1, cu zece minute înainte de finalul jocului. „El Matador” a profitat după ce un fundaș de la Nantes și-a luat un coleg la țintă, încercând să degajeze balonul.