FOTO – Super execuțiile lui Ronaldo și Bale au provocat imaginea etapei în Spania! Huiduit de întreg stadionul, fotbalistul a răspuns cu un gest de milioane

Real Madrid s-a deplasat la Sevila pentru a da piept cu Betis, „lanterna roșie” din La Liga, în etapa a 20-a.

„Galacticii” conduceau cu 3-0 la pauză, iar reacția portarului danez al gazdelor, Stephan Andersen (32 de ani), spune totul despre cum au evoluat elevii lui Carlo Ancelotti în prima parte. Goalkeeper-ul nu a schițat niciun gest la șutul foarte puternic al lui Ronaldo (’10), cu care Realul a deschis scorul și a ridicat nedumerit din umeri la lovitura liberă a lui Bale (’25), cu care „albii” s-a distanțat pe tabelă. Gesturile largi ale portarului i-au făcut pe fanii lui Betis să-l huiduie în cor pe acesta. Karim Benzema a stabilit scorul pauzei, chiar în ultimul minut al reprizei.

Andersen a mai încasat un gol senzațional, de la Di Maria, cu un șut de la circa 35 de metri, în minutul 62. Morata a stabilit scorul final, Betis – Real 0-5, în ultimul minut al partidei.

50 de puncte acumulează Real Madrid după victoria de pe Estadio Benito Villamarín

Publicat: 18 01. 2014, 18:28
Actualizat: 18 01. 2014, 18:49