FOTO | „Perla” Barcelonei a revenit pe gazon, după mai bine de 100 de zile de pauză! Cum a fost primit Dembele, la primul meci după accidentare

Revenire importantă la Barcelona. Ousmane Dembele (20 de ani) a revenit pe gazon la meciul cu Celta Vigo din Cupa Spaniei, după 108 zile de absență, cauzate de accidentarea la genunchi suferită într-un meci de campionat cu Getafe (2-1), din septembrie.

Minutul 72 al meciului Celta Vigo – Barcelona, din optimile Cupei Spaniei, a marcat revenirea pe gazon a lui Ousmane Dembele, fotbalist pe care catalanii au plătit 105 milioane de euro celor de la Borussia Dortmund. Francezul s-a accidentat într-un meci cu Getafe din luna septembrie și de atunci îi lipsește lui Erneste Valverde.

Ousmane Dembele l-a înlocuit pe Jose Arnaiz, marcatorul golului catalanilor. Accidentarea la genunchi a fost una gravă și a necesitat operație, intervenția chirugicală fiind efectuată de urgență. Fotbalistul de 20 de ani a greșit prima pasă a, la prima atingere de balon, arătând clar că îi lipsesc reperele după pauza lungă.

Publicat: 04 01. 2018, 21:42
Actualizat: 04 01. 2018, 21:43