FOTO | O nouă fază controversată pentru Real Madrid. Cum a deschis scorul în meciul cu FC Sevilla

Moment foarte controversat la meciul dintre Real Madrid și FC Sevilla. Nacho a deschis scorul în minutul 10 dintr-o lovitură liberă la care n-a mai așteptat fluierul arbitrului. Ronaldo a făcut 2-0, golul cu numărul 400 reușit de portughez în tricoul lui Real Madrid.

Real Madrid a reușit să-și atragă din nou un val de critici. În minutul 10 al meciului cu Sevilla, madrilenii au primit o lovitură liberă de la aproximativ 18-20 de metri. Apărarea oaspeților se pregătea să se aranjeze la indicațiile portarului Rico, însă Nacho n-a mai avut răbdare ca arbitrul să fluiere, așa cum este normal în astfel de situații.

Fundașul lui Real Madrid a tras direct, când jucătorii lui FC Sevilla erau total nepregătiți. Rico a fost și el total surprins de fază, mai ales că arbitrul n-a fluierat. Drept urmare, a crezut că lovitura liberă se va repeta, astfel că n-a mai plonjat. Însă arbitrul central a validat golul, spre nemulțumirea celor de la FC Sevilla.

Peste 13 minute de la această fază controversată, Cristiano Ronaldo a făcut 2-0, după ce portarul lui FC Sevilla a respins un șut expediat de James Rodriguez. Este golul cu numărul 400 marcat de Ronaldo în tricoul lui Real. Niciun alt jucător al madrilenilor n-a mai ajuns la o asemenea performanță.

Publicat: 14 05. 2017, 21:43
Actualizat: 14 05. 2017, 21:44