FOTO – Meci de primă ligă cu tricouri din piață! Întâmplarea săptămânii în fotbal

Independiente Santa Fe a mers la Boyaca Chico pentru un meci din prima ligă columbiană.

Din păcate pentru oaspeți, cei de la Boyaca nu au acceptat să înceapă meciul din cauza faptului că echipamentul de acasă, singurul cu care veniseră cei de la Santa Fe, avea o nuanță de roșu asemănătoare cu a gazdelor. Drept urmare, vizitatorii au intrat pe teren în tricourile de antrenament, pe spatele cărora au scris numerele cu bandă adezivă albă.

La pauză însă, din cauza transpirației, numerele s-au dezlipit, iar cei de la Santa Fe au recurs la o măsură mai puțin obișnuită. Un reprezentant al clubului a dat o fugă în piața locală și a cumpărat un set de echipament contrafăcut și niște markere roz, cu care a scris numerele pe spatele tricourilor.

Echipamentul improvizat al celor de la Santa Fe le-a purtat noroc oaspeților, care au reușit victoria cu 2-0 și au urcat pe locul 4 în clasament.

sursa foto: yahoo.com

Publicat: 22 10. 2013, 20:26
Actualizat: 22 10. 2013, 20:27